DETAYLI BİLGİ

Turun Adı: THY İle Büyülü Küba Turu
Turun Fiyatı: 2300€
Tur Tarihi: 2019-09-21
Kapasitesi: 25
Taksit: Word card ,Bonus vade farksız 4 Taksit , T.finans Katılım Bankası Vade farksız 5 Taksit
Konaklama: 7 Gece 8 Gün


Küba Turu (Bu tur için son 20 koltuk!)

Tur Tarihi :21.09.2019 - 28.09.2019
Gidiş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK183 - 21.09.2019 01:45
Dönüş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK183 - 28.09.2019 09:05
Yetişkin Fiyatları
Tek Kişi Fiyatı : 2,515.00 €
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 2300 €
Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 23002300€
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş : 395 €
2 - 6 Yaş : 2190 €
7 - 12 Yaş : 2190 €

Küba Turu (Bu tur için son 18 koltuk!)

Tur Tarihi :19.10.2019 - 27.10.2019
Gidiş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK183 - 19.10.2019 01:45
Dönüş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK183 - 27.10.2019 09:05
Yetişkin Fiyatları
Tek Kişi Fiyatı : 2,515.00 €
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 2300€
Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 2300 €
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş : 395 €
2 - 6 Yaş : 2190 €
7 - 12 Yaş : 2190 €

Küba Turu (Bu tur için son 15koltuk!)

Tur Tarihi :16.11.2019 - 24.11.2019
Gidiş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK183 - 16.11.2019 01:45
Dönüş Uçuş Bilgisi : Türk Hava Yolları - TK183 - 24.11.2019 09:05
Yetişkin Fiyatları
Tek Kişi Fiyatı : 2,515.00 €
İki Kişilik Odada Kişi Başı : 2300 €
Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 2300 €
Çocuk Fiyatları
0 - 2 Yaş : 395 €
2 - 6 Yaş : 2190 €
7 - 12 Yaş : 2190 €

Küba Turu

1.GÜN - HAVANA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’‘nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’‘na ait  uçak ile Havana’‘ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’‘na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’‘nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’‘ni göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’‘daki otelimizde.

Memories Miramar Hotel 4* veya Memories Brisas Del Mar Hotel 4*

 

2.GÜN - HAVANA

Kahvaltının ardından  düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turu.UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’‘ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’‘ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’‘nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’‘ya geri dönüyoruz.

Memories Miramar Hotel 4* veya Memories Brisas Del Mar Hotel 4*

 

3.GÜN - HAVANA

Kahvaltının ardından Benzersiz Havana Turu için otelden hareket. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’‘dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’‘nın Picassos’‘u olarak da bilinen Jose Fuster’‘in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’‘den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’‘yı tepeden görebileceğimiz Küba’‘nın efsanevi kahramanı Che Guevara’‘nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’‘nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’‘nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz.

Memories Miramar Hotel 4* veya Memories Brisas Del Mar Hotel 4*

 

4.GÜN - HAVANA

Kahvaltının ardından, son 20 yılını Küba’‘da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turu. Havana’‘ya 20 dakika uzaktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği Cojimar köyüne gideceğiz. ‘‘‘‘Çanlar Kimin için çalıyor ‘‘‘‘ romanından kazandığı para ile aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’‘yı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan evini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Turun ardından otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

Memories Miramar Hotel 4* veya Memories Brisas Del Mar Hotel 4*

 

5.GÜN - HAVANA – CIENFUEGOS – TRINIDAD

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Küba’‘nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’‘a doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğimizi yerel bir restoranda yiyoruz. Yemek sonrası 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’‘u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Şehri gezdikten sonra Trinidad’‘a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Trinidad’‘a varış ve konaklama.

Memories Miramar Hotel 4* veya Memories Brisas Del Mar Hotel 4*

 

6.GÜN - TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO

Kahvaltı sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginleşen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’‘a has limon suyu, bal ve Küba Rom’‘unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Turun ardından Küba Devrim’‘inin en önemli cephesi olan ve Che’‘yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz sonrasında şehir turumuzda, devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği bugün bile eski Hilton Otelin’‘de kurşun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’‘i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’‘de Bolivya’‘da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği Che Guevera’‘nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’‘ya doğru yola çıkıyoruz, Otele varış ve konaklama.

Grand Memories Varadero Hotel 5* veya Memories Brisas Del Mar Hotel 4*

 

 

7.GÜN - VARADERO

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Uygun yerlerde denize girebilirler. Katamaran Crucero del Sol turu için Marina’‘ya gidiş. Katamaranımzla hareket ederek Cayo Blanco adasına gidiyoruz. Burada deniz ve güneşin tadını beyaz kumların üzerinde palmiye ağaçlarının gölgesinde çıkartıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz ürünlerinden oluşan (ıstakoz,karides vb) muhteşem bir açık büfeden alıyoruz.Gün boyunca ayrıca ücretsiz içeceklerle serinliyoruz. Yunuslarla yaklaşık 15 dakikalık interaktif bir karşılaşma, unutulmaz bir gezi ve mercan bariyerinde yüzme deneyimi. Otele geri dönüş.

Grand Memories Varadero Hotel 5* veya Memories Brisas Del Mar Hotel 4*

 

 

8.GÜN - HAVANA - ISTANBUL

Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait uçuş ile Istanbul’‘a dönüş.

 

9.GÜN - ISTANBUL

İstanbul’‘a varış bir başka Turatolyesi.com organizasyonunda  görüşmek üzere…

Genel Şartlar

Tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 3 gece4 gündür. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 10 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı UKBA Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda UKBA Turizm, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 

Konaklamalı turlarımızda tur tarihinden 7 gün öncesi iptallerde tutarın tamamı iade edilir,son bir hafta içerisinde ödemelerde ulaşım bedeli iade edilmemektedir.Günübirlik turlarda 72 saat kala yaşanan iptallerde ödemenin tamamı iade edilir.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Notlar
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden UKBA Turizm  sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Ukba turizm’in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.

NOT: Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda yada bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.

Mola Yerleri,
Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri

1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Ukba tur  ya da Ukba tur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.

Hizmet Bedeli ve Kapsamı

Tur ücretimize müze kart dahil değildir. Müze girişleri misafirlerimize aittir.

UKBA Turizm Tatil Sigortası

Ukbatur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz: 

ANA TEMİNATLAR 
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı.1.000 EUR, muafiyet 50 EUR 
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları.Sınırsız 
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet.5.000 EUR 
Terör sonucu yaralanma.1.000 EUR 
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil.Sınırsız 
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati.Sınırsız 
EK TEMİNATLAR 
Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi.Sınırsız Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması.100 EUR Günlük Max 4 Gün Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli.Sınırsız Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi.Sınırsız

Ücrete Dâhil Olanlar

Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz..


Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

.

 

Diğer Turlarımız