DETAYLI BİLGİ

Turun Adı: İstanbul Turu
Turun Fiyatı: 99₺
Tur Tarihi: 2019-10-06
Kapasitesi: 46
Taksit: T.finans Katılım Bankası Vade farksız 5 Taksit
Konaklama: Günübirlik Tur


  • Buluşma noktalarımızda belirtilen saatlerde hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarımız ve yol üzerinde vereceğimiz kahvaltı molasından sonra İstanbul Avrupa yakasına Tarihi yarımadaya varıyoruz.Tarihi Yarımada’‘da Dikilitaş ve Sultanahmet Camii gezilerimizden sonra ilk olarak Yerebatan Sarnıcı’‘na gireceğiz.Bizans imparatoru I. Justinianus (527-565) tarafından yaptırılan bu büyük yeraltı sarnıcı, suyun içinden yükselen ve sayısız gibi görülen mermer sütunlar sebebiyle halk arasında “Yerebatan Sarayı” olarak isimlendirilmiştir. Buradaki gezimizden sonra Ayasofya’‘ya geçiyoruz.Ayasofya, dünya mimarlık tarihinden bu yana ayakta kalmayı başarabilmiş, görkemi, ihtişamı, büyüklüğü ve işleselliği yönünden mimari sanat dünyası açısından çok önemli bir yerdedir. Ayasofya, Doğu Roma İmparatorluğu’‘nun İstanbul‘‘da inşa etmiş olduğu en büyük kilisedir. Ayasofya gezimizden sonra Rehberimizin vereceği Öğle yemeği molamızı tamalayarak gezimize devam ediyoruz.Öğleden sonra Topkapı Sarayı’‘na geçiyoruz.İstanbul’‘un fethiyle bir cihan imparatorluğuna dönüşen Osmanlı İmparatorluğu’‘nun padişahlarına ev sahipliği, devletine idare merkezliği eden Topkapı Sarayı sade mimarisinin ardında ışıltılı hazineler dünyayı değiştiren siyasi ve sosyal hikâyeler sunarken, kapalı kapılar ardındaki harem, kişisel sevinç ve üzüntülere ayna tutuyor.Gezimizi Rehberimizin anlatımıyla bitirdikten sonra Aracımızdaki yerlerimizi alarak Galata’‘ya geçiyoruz.Galata Kulesi gezimizle İstanbula şöyle bir yukarıdan baktıktan  sonra Taksim İstiklal’‘de Alışveriş için rehberimizin vereceği Serbest vakitten sonra Aracımıza geçerek araç içi ikramlarımız eşliğinde  geri dönüşe başlıyoruz.Başka bir Turatolyesi.com gezisinde görüşmek üzere..

 

ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
Ulaşım Hizmeti
Araç İçi İkramlar
Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
Çevre Geziler
i

 

ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 
Kişisel harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Öğle Yemeği

 

Turda bulunan Ayasofya-Topkapı Sarayı Müzelerimizde Müzekart geçerlidir.

Yerebatan Sarnıcı : Yetişkin 10 TL

Galata Kulesi :  Yetişkin 10 TL,Öğrenci 5 TL

  • Buluşma noktalarımızda belirtilen saatlerde hareket ediyoruz. Araç içi ikramlarımız ve yol üzerinde vereceğimiz kahvaltı molasından sonra İstanbul Avrupa yakasına Tarihi yarımadaya varıyoruz.Tarihi Yarımada’‘da Dikilitaş ve Sultanahmet Camii gezilerimizden sonra ilk olarak Yerebatan Sarnıcı’‘na gireceğiz.Bizans imparatoru I. Justinianus (527-565) tarafından yaptırılan bu büyük yeraltı sarnıcı, suyun içinden yükselen ve sayısız gibi görülen mermer sütunlar sebebiyle halk arasında “Yerebatan Sarayı” olarak isimlendirilmiştir. Buradaki gezimizden sonra Ayasofya’‘ya geçiyoruz.Ayasofya, dünya mimarlık tarihinden bu yana ayakta kalmayı başarabilmiş, görkemi, ihtişamı, büyüklüğü ve işleselliği yönünden mimari sanat dünyası açısından çok önemli bir yerdedir. Ayasofya, Doğu Roma İmparatorluğu’‘nun İstanbul‘‘da inşa etmiş olduğu en büyük kilisedir. Ayasofya gezimizden sonra Rehberimizin vereceği Öğle yemeği molamızı tamalayarak gezimize devam ediyoruz.Öğleden sonra Topkapı Sarayı’‘na geçiyoruz.İstanbul’‘un fethiyle bir cihan imparatorluğuna dönüşen Osmanlı İmparatorluğu’‘nun padişahlarına ev sahipliği, devletine idare merkezliği eden Topkapı Sarayı sade mimarisinin ardında ışıltılı hazineler dünyayı değiştiren siyasi ve sosyal hikâyeler sunarken, kapalı kapılar ardındaki harem, kişisel sevinç ve üzüntülere ayna tutuyor.Gezimizi Rehberimizin anlatımıyla bitirdikten sonra Aracımızdaki yerlerimizi alarak Galata’‘ya geçiyoruz.Galata Kulesi gezimizle İstanbula şöyle bir yukarıdan baktıktan  sonra Taksim İstiklal’‘de Alışveriş için rehberimizin vereceği Serbest vakitten sonra Aracımıza geçerek araç içi ikramlarımız eşliğinde  geri dönüşe başlıyoruz.Başka bir Turatolyesi.com gezisinde görüşmek üzere..
 ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
Ulaşım Hizmeti
Araç İçi İkramlar
Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
Çevre Geziler
i
 ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER 
Kişisel harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Öğle Yemeği
 Turda bulunan Ayasofya-Topkapı Sarayı Müzelerimizde Müzekart geçerlidir.Yerebatan Sarnıcı : Yetişkin 10 TLGalata Kulesi :  Yetişkin 10 TL,Öğrenci 5 TL

Genel Şartlar

Tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 3 gece4 gündür. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 10 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı UKBA Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda UKBA Turizm, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 

Konaklamalı turlarımızda tur tarihinden 7 gün öncesi iptallerde tutarın tamamı iade edilir,son bir hafta içerisinde ödemelerde ulaşım bedeli iade edilmemektedir.Günübirlik turlarda 72 saat kala yaşanan iptallerde ödemenin tamamı iade edilir.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Notlar
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden UKBA Turizm  sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Ukba turizm’in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.

NOT: Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda yada bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.

Mola Yerleri,
Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri

1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Ukba tur  ya da Ukba tur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.

Hizmet Bedeli ve Kapsamı

Tur ücretimize müze kart dahil değildir. Müze girişleri misafirlerimize aittir.

UKBA Turizm Tatil Sigortası

Ukbatur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz: 

ANA TEMİNATLAR 
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı.1.000 EUR, muafiyet 50 EUR 
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları.Sınırsız 
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet.5.000 EUR 
Terör sonucu yaralanma.1.000 EUR 
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil.Sınırsız 
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati.Sınırsız 
EK TEMİNATLAR 
Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi.Sınırsız Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması.100 EUR Günlük Max 4 Gün Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli.Sınırsız Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi.Sınırsız

Ücrete Dâhil Olanlar

Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz..


Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

.

 

Diğer Turlarımız