DETAYLI BİLGİ

Turun Adı: Geyve , Taraklı ve Göynük Turu
Turun Fiyatı: 99₺
Tur Tarihi: 2019-10-13
Kapasitesi: 46
Taksit: T.finans Katılım Bankası Vade farksız 5 Taksit
Konaklama: Günübirlik Tur


1.Gün: Geyve Yöresel- Taraklı – Kültür Evi – Tarihi Han – Çakırlar Konağı – Vali Konağı – Kurşunlu Camii – Tarihi Çınar Ağacı – Göynük – Gazi Süleyman Paşa Hamamı Ve Camii – Akşemsettin Türbesi – Zafer Kulesi – Çubuk Gölü Belirtilen kalkış noktalarımızdan katılacak olan misafirlerimizle birlikte hareketle ilk olarak yol üzerinde bulunan Geyve yöresel’‘‘‘de köy kahvaltısı alıyoruz. Daha sonra Şener Şen ve Olgun Şimşek’‘in rol aldıkları Televizyon reklamlarında ‘‘‘‘Mümkünlü Kasabası’‘‘‘ olarak geçen Taraklı’‘ya hareket ediyoruz. Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Taraklı’‘yı gezmeye başlıyoruz. Doğası, tertemiz sokak ve parkları içerisinde barındıran Taraklı’‘da ilk durağımız Kültür Evi oluyor. İlçenin restore edilen ender binalarından biri olan Kültür Evi’‘nde, kumaş dokuma aletlerini, çingenelerin yaptığı demir ve ferfore işlerini, Taraklı doğumlu ünlü hattat sanatçısı Saim Özel’‘in eserlerini ve yöresel kıyafetleri gördükten sonra gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bağdat Yolu üzerinde bulunan Taraklı’‘nın eskiden kervanların konakladığı ve yılların hiçbir zaman eskitemediği Tarihi Han’‘ı görüyoruz. Ardından sivil mimarinin ilçedeki en güzel örneklerinden Çakırlar Konağı ve eski Vali Konağını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Yavuz Sultan Selim’‘in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından Mimar Sinan’‘a yaptırılan Yunus Paşa Camii, (Kurşunlu Camii), yapıldığı yıllarda Yunus Paşa Camii’‘ni merkezi sistemle alttan ısıtılmasında kullanılmış Tarihi Hamam’‘ı görerek, Yusuf Bey Mahallesi’‘ndeki 5 asırlık Tarihi Çınar Ağacı’‘nı ve Osmanlı’‘dan Cumhuriyet’‘e kadar kullanılan Rüştiye Mektebi’‘ni gezilerinden sonra Göynük’‘e hareket ediyoruz. Akşemsettin’‘in yöresi Göynük’‘te, ilk olarak Gazi Süleyman Paşa Hamamı ve Camii, Akşemsettin Türbesi’‘ni geziyoruz. Daha sonra şehri panoramik olarak göreceğimiz Zafer Kulesi’‘ne çıkıyoruz. Burada Göynük hakkında genel bilgi alıp, bol bol fotoğraf çektikten sonra, yörenin meşhur fasulyelerinin satıldığı dükkanlardan alışveriş yaptıktan sonra dönüş yoluna geçerek akşam saatlerinde kocaeli’‘de siz değerli misafirlerimize aldığımız kalkış noktalarında bırakarak bir başka Turatolyesi.com organizasyonunda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz… Ücrete Dahil Olan Hizmetler* Rehberlik Hizmetleri* Milli Park Giriş Ücretleri* Geyve Yöresel’‘de Köy Kahvaltısı* Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)* Turatolyesi.com Otobüsü İçerisindeki İkramlar* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

Genel Şartlar

Tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 3 gece4 gündür. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 10 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı UKBA Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda UKBA Turizm, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 

Konaklamalı turlarımızda tur tarihinden 7 gün öncesi iptallerde tutarın tamamı iade edilir,son bir hafta içerisinde ödemelerde ulaşım bedeli iade edilmemektedir.Günübirlik turlarda 72 saat kala yaşanan iptallerde ödemenin tamamı iade edilir.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Notlar
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden UKBA Turizm  sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Ukba turizm’in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.

NOT: Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda yada bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.

Mola Yerleri,
Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri

1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Ukba tur  ya da Ukba tur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.

Hizmet Bedeli ve Kapsamı

Tur ücretimize müze kart dahil değildir. Müze girişleri misafirlerimize aittir.

UKBA Turizm Tatil Sigortası

Ukbatur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz: 

ANA TEMİNATLAR 
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı.1.000 EUR, muafiyet 50 EUR 
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları.Sınırsız 
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet.5.000 EUR 
Terör sonucu yaralanma.1.000 EUR 
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil.Sınırsız 
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati.Sınırsız 
EK TEMİNATLAR 
Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi.Sınırsız Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması.100 EUR Günlük Max 4 Gün Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli.Sınırsız Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi.Sınırsız

Ücrete Dâhil Olanlar

Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz..


Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

.

 

Diğer Turlarımız