DETAYLI BİLGİ

Turun Adı: Büyük Gab Turu
Turun Fiyatı: 1450₺
Tur Tarihi: 2019-10-25
Kapasitesi: 46
Taksit: Word card ,Bonus 5 Taksit , T.finans Katılım Bankası Vade farksız 5 Taksit
Konaklama: 7 Gece 8 Gün


 yer şimgesi png ile ilgili görsel sonucuMerter Metro İstasyonu Otoparkından

 yer şimgesi png ile ilgili görsel sonucuŞişli Evlendirme Dairesi Otoparkından

 yer şimgesi png ile ilgili görsel sonucuZeynep Kamil Açık Oto Pazarı Parkından (volley hotel karşısı )

 yer şimgesi png ile ilgili görsel sonucuKocaeli Eski Perşembe Pazarı

 yer şimgesi png ile ilgili görsel sonucuSakarya Kent Meydanı

1. Gün ( Tarsus’‘a Hareket )

Belirlenen yerde - saatte buluşma sonrası turumuzun başlaması için hareket ediyoruz

 

2. Gün ( Tarsus – Kleopatra Kapısı – Nusrat Mayın Gemisi – Adana – Taşköprü – Adana Ulu Camii )

Değerli Konuklarımız, sabah erken saatlerde. Kahvaltı sonrası eski bir yerleşim yeri olan Tarsus’‘a varıyoruz. Zengin kültürü ile dikkat çeken Tarsus’‘ta gezimize Eshab -ı Keyf (Yedi Uyurlar) Mağarası ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’‘e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası Tarsus merkeze varıyor ve Kleopatra Kapısı’‘nı, Nusret Mayın Gemisi’‘ni görüyoruz. Güney kültüründe önemli yeri olan Şahmeranın öldürüldüğüne inanılan Şahmeran Hamamını görüyor, Eski Sokaklarda dolanıp Tarihi Tarsus Evleri arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında nar ekşisi ve cezerye alıyoruz. St. Paul Kuyusu, Danyal Peygamber Makamı, Halife Memun’‘un Kabrini gezip, Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz yemek sonrasi   kalan yerleri  gezip  aksam otelimize  yerlesiyoruz Akşam yemeği otelimizdedir.

3. Gün ( Antakya – Asi Nehri – Uzun Çarşı – Harbiye - Antakya Mozaik Müzesi – St. Piere Kilisesi )

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İskenderun üzerinden Belen Geçidine çıkarak Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları’‘nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya’‘ya ulaşıyoruz. Dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi’‘ne gidiyoruz. Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek, Kilise gezimiz sonrasında Eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri’‘nin kıyısında kurulan Antakya’‘da İlk Hıristiyanlık şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi’‘ni ve Tarihi Antakya Evleri’‘ni gördükten sonra Uzun Çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi’‘ni ziyaret ediyoruz. Bir dönem şaşalı hayat yaşayan Antik dönemin en önemli kentlerinden olan Antiokeya’‘dan kalan mozaikleri gezerken Kem Göz Mozaiğini görmeyi lütfen unutmayın. Antakya’‘dan 12 km ileride Daphne ve Apollon’‘un Aşklarının geçtiği Harbiye’‘ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra Antakya gezimizi sonlandırıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

 

4. Gün ( Gaziantep (Ayıntap) Kalesi – Naib Hamamı – Savaş Müzesi – Almacı Pazarı – Bakırcılar Çarşısı – Tahmis Kahvesi )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası gezimize Gaziantep kültür yolu ile gezimize başlıyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasındaki kentin düşmana karşı direnişinin anlatıldığı tematik bir müze olan Savaş Müzesine gidiyoruz. Müze binasının altında bulunan mağara ve buradan şehrin farklı yönlerine açılan geçitlerin bulunduğu mağara sergi alanı; Antep’‘in koca bir orduya karşı koyuşunun sırrını, mermi toplayan çocuklar canlandırması, İmalat-ı Harbiye canlandırması, savaşta kadınlarımız canlandırması, Şehitlerin nakli ve Çello’‘nun Emine’‘si canlandırmasını gördükten sonra günümüzde hala faal olan Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını geziyor, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile dinleniyoruz. Mola sonrası zengin mutfağı ile ün yapmış Gaziantep yöresel lezzetlerini tatmadan olmaz diyerek öğle yemeğine geçiyoruz. Meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra Doğu’‘nun en önemli el sanatı olan Sedef Kakma ve Tel Kırma işlemeciliğinin Anadolu’‘da kalan üç atölyesinden birisine ev sahipliği yapan Gaziantep’‘te sanatın tüm yapılış aşamalarını görerek alışveriş yapma sansı buluyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

 

5. Gün ( Birecik – Halfeti Tekne Turu – Fırat Nehri – Rum Kale – Harran – Şanlıurfa – BalıklıGöl – Kapalı Çarşı – Gümrükhan – Sıra Gecesi )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Birecik’‘e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Ardından Halfeti’‘ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. (Ekstra) Tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’‘nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’‘ye çıkıyoruz. Halfeti’‘den ayrıldıktan sonra dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’‘a geliyoruz. Dünya’‘da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’‘da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ardından Eyyubi’‘ye Mahallesine geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için, şifa için sulardan içiyoruz. Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler, bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’‘da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Akşam otelimize yerleşiyoruz. Yemek sonrasında Şanlıurfa’‘nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde mırramızı içip şıllık tatlısını ve çiğ köfte yiyor eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra)

Sıra Gecesi: Şanlıurfa’‘nın vazgeçilmezi, yıllardan beri kuşaktan kuşağa aktarılan insanların sosyal hayatlarında topluca eğlendikleri özel günlerini kutladıkları, yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, yöresel halk oyunlarının oynandığı, çiğköfte, ayran, şıllık ve acı kahve mırranın ikram edildiği eğlence

6. Gün ( Mardin – Kasımiye Medresesi – Ulu Camii – Abbaralar – Ptt Binası – Mezopotamya Ovası – Midyat – Mor Gabriel (Deyr-Ul Umur) Manastırı – Konuk Evi – Telkâri Ve Gümüş Atölyesi )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Göbekli Tepe’‘ye hareket ediyoruz. (2016 Ağustos ayı içerisinde başlayan kazı ve restorasyon çalışmaları nedeniyle ören yeri ziyarete kapalı olup, açılış tarihi bilinmemektedir. Turumuzun olduğu tarihte ziyarete açıldığı takdirde Göbeklitepe gezisi gerçekleştirilecektir.16.01.2018) Dünya da bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir. Göbekli Tepe’‘den ayrılıyor ve Viranşehir, Kızıltepe üzerinden Mardin’‘e geçiyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’‘sinden Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Eski Mardin’‘de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda rehberimizin anlatımları ile tekrardan büyüleneceksiniz. Sonrasında Eski Mardin Meydanında aracımızdan inerek öğle yemeğimizde Mardin’‘in muhteşem yemeklerini tadabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Camii’‘ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz Mardin’‘in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak ta geçen Ulu Camiyi veren bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin-eşekler ile yapıldığı evlerin altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve Zinciriye Medresesini panoramik olarak görüp güzel bir tarihi konak yapısı olan PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Mardin gezimizi burada bitirip, Programın akışına göre Bölgedeki Süryaniler için kutsal kabul edilen Deyrulzaferan Manastırı ya da Mor gabriel manastırını ziyaret ediyor, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

7. Gün ( Midyat – Hasankeyf – Dicle – El Rızk Cami – Batman – On Gözlü Köprü – Keçi Burcu – Cahit Sıtkı Tarancı Evi – Ulu Cami – Atatürk Barajı )

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Süryanilerin ilk yerleşim mekânlarından biri olan Tur Abdin Bölgesinin kalbi Midyat’‘a gidiyoruz. Sıla dizisinin de çekildiği Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Burada yöresel Telkâri işlemecilerinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Midyat’‘dan ayrılıyor, antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’‘e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini geziyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizi Türkiye’‘de ilk petrol kuyusunun bulunduğu Batman’‘da alıyoruz. Yemek sonrasında Bismil yoluyla Diyarbakır’‘a geliyoruz. İlk durağımız Surlar olacak. Urfa Kapıyı, Mardin Kapıyı görüp Keçi Burcuna çıkıyor ve Dicle’‘yi seyrediyoruz. Otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyoruz. Hıdırellezlerde yöre insanları beze dilek yazıp bu köprüden Dicle’‘ye atarlarmış. İslamiyet’‘in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesinin çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’‘ye gideceğiz. Ulu Camii gezisi sonrası “Yaş 35 ve Haydi Abbas” şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’‘nın Doğduğu Eve gideceğiz ve Dört Mevsim Odalarını görüp Diyarbakır’‘dan ayrılacağız. Sonrasında Siverek – Bozova üzerinden Adıyaman’‘daki otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

 

8. Gün ( Nemrut Dağı Gün Doğumu – Arsemıa Antik Kenti – Cendere Köprüsü – Karakuş Tümülüsü – Kahramanmaraş Kalesi – Adana – Taş Köprü – Sabancı Camii )

Değerli konuklarımız, sabah erken saatte uyanıyor ve bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Nemrut Dağının tepesine çıkıyoruz. (Ekstra) Merdivenli yol üzerinden zirveye ulaşıp Güneşin doğuşunu en iyi şekilde görebileceğimiz bir yer bulup beklemeye başlıyoruz. İşte o an Kızıl bir renk gözümüzün görebildiği en son noktadan yavaş yavaş yükselmeye başlıyor. Yaklaşık 2 dakikalık bu muhteşem görsel şölen karşısında büyülenmemek imkânsız. Kommogene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Kral Antiokhos vasiyetinde “Ben öldükten sonra beni Nemrut’‘a gömün, Öldüğüm gün bayram olsun ve her yıl kutlansın halkım bugün burada gönlünce yesin-içsin ve eğlensin” demiştir. Bizleri bekleyen minibüslere binerek Kommagene Krallığının kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsüne gideceğiz. Dört yöne bakan dört steli gördükten sonra Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsünü görerek Arsemia, Antik Kentine varacağız. Kartal yuvasını andıran; Kommagene Krallığının Kutsal Kraliyet Tapınaklarının ve idare binalarının bulunduğu bu antik şehirde, Antiochos – Heracles tokalaşma steli ve bunun önünde döneminin Anadolu’‘da bilinen en büyük kitabesini gördükten sonra Kâhta’‘ya iniyor ve otelimizde geç kahvaltımızı alıyoruz. Otelden ayrılarak GAP Projesinin can damarı olan 12 yıldır aralıksız çalışan Atatürk Barajını geziyor ve K.Maraş’‘a ulaşıyoruz. K.Maraş denince aklımıza kurtuluş mücadelesini başlatan Sütçü İmam gelmektedir. K.Maraş’‘da gezimize Tarihi Kalesi ile başlıyoruz, sonrasında günümüzde Mado Dondurmaları olarak bilinen işletmenin doğuş noktası olan Yaşar Pastanesinde dondurma molası ve K.Maraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz Kahramanmaraş’‘tan ayrılarak Pozantı – Aksaray üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

9. Gün ( Dönüş Yolculuğu )

Sabah erken saatler de sizleri almış olduğumuz kalkış noktalarında bırakıyoruz. Misafirlerimizin güvenliği açısından almış olduğumuz noktalar dışında başka bir durak noktasında bırakamıyoruz. Bir başka turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

 

Dâhil Olan Hizmetler

*Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı

*Açık büfe veya Yöresel Yemeklerden Oluşan 6 Akşam Yemeği 

*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

*Otobüs İçerisindeki İkramlar

*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

*Otopark Ücretleri

Dâhil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğle Yemekleri

*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*Tur Süresince Yapılan Özel Harcamalar

*Ekstra Belirtilen Organizasyonlar

*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Hatay

Gaziantep

Urfa

Mardin 

Diyarbakir

Adiyaman

Genel Şartlar

Tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 3 gece4 gündür. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 10 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı UKBA Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda UKBA Turizm, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 

Konaklamalı turlarımızda tur tarihinden 7 gün öncesi iptallerde tutarın tamamı iade edilir,son bir hafta içerisinde ödemelerde ulaşım bedeli iade edilmemektedir.Günübirlik turlarda 72 saat kala yaşanan iptallerde ödemenin tamamı iade edilir.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Notlar
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden UKBA Turizm  sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Ukba turizm’in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.

NOT: Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda yada bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.

Mola Yerleri,
Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri

1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Ukba tur  ya da Ukba tur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.

Hizmet Bedeli ve Kapsamı

Tur ücretimize müze kart dahil değildir. Müze girişleri misafirlerimize aittir.

UKBA Turizm Tatil Sigortası

Ukbatur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz: 

ANA TEMİNATLAR 
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı.1.000 EUR, muafiyet 50 EUR 
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları.Sınırsız 
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet.5.000 EUR 
Terör sonucu yaralanma.1.000 EUR 
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil.Sınırsız 
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati.Sınırsız 
EK TEMİNATLAR 
Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi.Sınırsız Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması.100 EUR Günlük Max 4 Gün Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli.Sınırsız Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi.Sınırsız

Ücrete Dâhil Olanlar

Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz..


Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

.

 

Diğer Turlarımız