DETAYLI BİLGİ

Turun Adı: Beypazarı Mudurnu Göynük Turu
Turun Fiyatı: 300₺
Tur Tarihi:
Kapasitesi: 46
Taksit: T.finans Katılım Bankası Vade farksız 5 Taksit
Konaklama: 1 Gece 2 Gün  • 1.GÜN CUMARTESİ: ABANT GÖLÜ – MUDURNU – YILDIRIM BEYAZIT CAMİİ VE HAMAMI ARMUTÇULAR KONAĞI - SÜNNET GÖL – GÖYNÜK – AKŞEMSETTİN TÜRBESİ – ZAFER KULESİ   
  Değerli misafirlerimiz, sizleri 07.30 Eski PERŞEMBE PAZARI - 08.00 Adapazarı Kent meydanı önünden alarak, Turatolyesi.com Tur otobüs içi ikramları eşliğinde Bolu Dağı’‘nın eteklerinde bulunan Abant Gölü’‘ne doğru yola çıkıyoruz. Göl kıyısına gelindiğinde yürüyüş yapabilir, dileyenler ise fayton veya atla gezinti yapabilirler. Abant gezisi sonrası Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu’‘ya varıyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Bayazıt Camii ve Hamamını geziyoruz. Bu gezilerin ardından bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı’‘nı dışarıdan görüyoruz. Mudurnu’‘daki gezilerimizi bakırcılar ve eski çarşıları gezerek tamamlıyoruz. Mudurnu’‘dan hareketle 820 m rakımdaki Sünnet Göl’‘e doğru devam ediyoruz. Sünnet Göl’‘de yürüyüş ve serbest zaman sonrası bölgeye gelen ilk Türklerin yerleştiği, Fatih Sultan Mehmet’‘in Hocası olan ve Pasteur’‘dan 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin’‘in memleketi Göynük’‘e hareket ediyoruz. Şehirde Akşemsettin Türbesini, Romalılar döneminden beri kullanılan hamam ve 1923–24 yılları arasında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış 1960’‘da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesine çıkıp Göynük’‘ü yukardan da fotoğraflama imkânı buluyoruz. Serbest zamanın ardından otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.   
Sabah Kahvaltısı: Otobüste Dağıtılacak Olan Kahvaltı Paketi İle. 
Öğle Yemeği: Göynük Osmanlı Restaurant: Set Menü (Ekstra) 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. 
Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir. 
Mola Tesisleri: Düzce Tursan Dinlenme Tesisleri Rota: İstanbul – Abant (325 km) Abant – Mudurnu (30 km) Mudurnu – Göynük (40 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 395 Km 
Otele Giriş Saati: 18.00  
  • 2.GÜN PAZAR: ÇUBUK GÖLÜ – HIDIRLIK TEPESİ – BEYPAZARI – İNÖZÜ VADİSİ – KURŞUNLU CAMİİ – YAŞAYAN MÜZE – İNCİLİ CAMİİ – ALATTİN SOKAĞI – GÜMÜŞÇÜLER ÇARŞISI 
   Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Kayabaşı Tepesinden inen heyelanla deniz seviyesinden 1150 m yükseklikte oluşmuş Çubuk Gölü’‘ne varıyoruz. Burada küçük bir sabah yürüyüşü yapıp Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı ve mimariyle birlikte gelenekleri ve görenekleriyle Osmanlıyı yaşayan kent, Beypazarı’‘mıza varıyoruz. Şehrin panoramik olarak görülebildiği en güzel noktası olan Hıdırlık Tepesine çıkıyor ve şehrin panoramasını çıkarttıktan sonra, 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı’‘nda gezintiye çıkıyoruz. Örnek bir Beypazarı Evi olan yaşayan müzeyi geziyoruz. Yaşayan müzede etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru Sanatı öğrenip hoca eşliğinde kendi ebrusunu yapabilir, isteyenler kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Küçük misafirlerimizse Hacivat Karagöz oynatarak bu kültürümüzle eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzeden çok keyif alacaksınız. Gezerken her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler göreceksiniz. Kurşunlu Camii, İncili Camisini dışardan görüp, Gümüşçüler Çarşısında telkari takılardan, Suluhan’‘da havuç lokumuna, kuru erişteye, tarhanaya kadar yöresel ürünler bulabilirsiniz. Konaklar arasındaki Alaattin Sokağını gezerken şehir sizi büyüleyecek. Öğle yemeğinde bölgenin yöresel yemeklerini tatma fırsatı bulacaksınız. Özellikle tarhana çorbası, yaprak sarma, güveç ve 80 katlı ev baklavası. Öğle yemeği sonrasında İnözü Vadisi’‘ni de yapacağımız gezintinin ardından akşam saatlerinde İstanbul’‘a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir sonraki Turatolyesi.com organizasyonunda görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Hoşçakalın.  
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir
.
Öğle Yemeği: Beypazarı Taş Mektep veya Bağ Evi Restaurant: Set Menü (Ekstra) 
Akşam Yemeği: Yoldaki Dinlenme Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. 
Rota: Bolu – Beypazarı (135 km) Beypazarı – İstanbul (380 km) 
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 515 Km    
Toplam Tur Mesafesi: 710 Km Kocaeli’‘ye Varış Saati: 22.00
  • ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER 
 *  Turatolyesi.com Tur Güvencesi                                                         
 *  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti                                                                                       
 * Turatolyesi.com Tur Otobüs İçi İkramları                                                   
 *  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı                                   
 *  Açık Büfe veya Set Menü 1 
 *  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
 *  Lüx Otobüsler İle Ulaşım  
 *  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası 
 
             
  •  ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
 *  Tüm Öğlen Yemekleri 
 *  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 *  Tüm Özel Harcamalar  
 *  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
 *  Müze Giriş Ücretleri

Genel Şartlar

Tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. Gezi süresi 3 gece 4 gündür. Otel konaklaması 3 gece4 gündür. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 10 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı UKBA Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda UKBA Turizm, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 

Konaklamalı turlarımızda tur tarihinden 7 gün öncesi iptallerde tutarın tamamı iade edilir,son bir hafta içerisinde ödemelerde ulaşım bedeli iade edilmemektedir.Günübirlik turlarda 72 saat kala yaşanan iptallerde ödemenin tamamı iade edilir.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Notlar
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden UKBA Turizm  sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Ukba turizm’in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.

NOT: Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda yada bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.

Mola Yerleri,
Alışveriş Merkezleri ve Eğlence Merkezleri

1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Ukba tur  ya da Ukba tur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.

Hizmet Bedeli ve Kapsamı

Tur ücretimize müze kart dahil değildir. Müze girişleri misafirlerimize aittir.

UKBA Turizm Tatil Sigortası

Ukbatur, kültür turlarını tercih eden misafirlerine tatilleri sırasında yaşayacakları aksaklıkları kontrol altına almak adına kapsamlı bir tatil sigortası hizmeti sunuyor. Paket fiyata dâhil olan bu sigorta ücreti için ekstra bedel istenmiyor. Lütfen dikkatle inceleyiniz: 

ANA TEMİNATLAR 
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile tıbbi tedavi teminatı.1.000 EUR, muafiyet 50 EUR 
Yaralanma, hastalık ve her türlü kaza nedeni ile sigortalının çıkış noktasına dönüş masrafları.Sınırsız 
Her türlü kaza sonucu ölüm ve maluliyet.5.000 EUR 
Terör sonucu yaralanma.1.000 EUR 
Taburcu olduktan sonra daimi ikametgaha nakil.Sınırsız 
Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin seyahati.Sınırsız 
EK TEMİNATLAR 
Genel Bilgi Servisi, Acil mesaj iletimi.Sınırsız Sigortalıya yapılacak tedavi nedeni ile aile üyelerinden birinin konaklaması.100 EUR Günlük Max 4 Gün Aile üyelerinden birinin ölümü nedeni ile yolculuğun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Evde meydana gelen hasar nedeni ile yolculuğunuzun durdurulması sonucu geri dönüş seyahati.Sınırsız Vefat eden sigortalının ve eşlik eden çocuklarının nakli.Sınırsız Tıbbi danışma ve ilaç gönderilmesi.Sınırsız

Ücrete Dâhil Olanlar

Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz..


Neoplan, Mercedes Tourismo veya Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı. Otobüslerde cep telefonu kullanılmaz.

.

 

Diğer Turlarımız